imagealt
Archery Tag to gra zręcznościowa, która zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. W Archery Tag można grać na wiele sposobów, ale najczęściej spotykana wersja to połączenie łucznictwa, ze znaną nam z czasów dzieciństwa grą w dwa ognie. Przy użyciu specjalnych, atestowanych strzał z miękką, gąbkową końcówką uczestnicy zabawy mogą strzelać do siebie nawzajem, czując się przy tym jak łucznicy podczas prawdziwej bitwy, ale bez żadnych obaw o własne bezpieczeństwo. Archery Tag to doskonała inwestycja dla osób działających w branży eventowej. Dzięki stosunkowo niskim cenom zakupu oraz przyzwoitym stawkom wynajmu – zwrot z inwestycji jest bardzo zadowalający. Warianty Archery Tag mogą się od siebie różnić, ale podstawowe elementy zestawu zwykle pozostają takie same.

Strzały do Archery Tag

To bezsprzecznie najważniejszy element zestawu. Do wyboru mamy dwa modele.

Strzała pacynka ma płaską końcówkę. Jej długość to około 87 cm, promień jest wykonany z wysoce elastycznego i wytrzymałego włókna węglowego. Zamiast grotu mamy płaską, piankową końcówkę, którą w razie zużycia można łatwo wymienić. Ten rodzaj strzał jest zalecany przy rozgrywkach dzieci, młodzieży oraz kobiet, ze względu na niższą prędkość lotu oraz niższą odczuwalność uderzeń.

Strzała szybka różni się od poprzedniej znacznie wyższą prędkością lotu, ze względu na swoje opływowe kształty. Dzięki niej gra będzie dostarczała więcej adrenaliny, a jej dynamika będzie większa – dlatego jest polecana przy męskich rozgrywkach.

Niezależnie od tego jakie końcówki Państwo wybiorą, koniecznie trzeba zwracać uwagę na to, żeby kupować tyko bezpieczne i przetestowane strzały do Archery Tag z orzeczeniem technicznym. Pod żadnym pozorem nie można strzelać nimi z łuku bloczkowego, ani z żadnego łuku, którego siła naciągu przekracza 28 lbs, czyli około 13 kg. 

Łuki do Archery Tag

Łuki Archary Tag są jednoczęściowe, odpowiednie zarówno dla osób lewo, jak i praworęcznych. Ich zaletą jest duża wytrzymałość (na przykład na przypadkowe nadepnięcia) oraz wysoka elastyczność. Są dostępne w trzech wariantach: 18 lbs, 22 lbs i 26 lbs.

Łuki o najniższej sile naciągu przeznaczone są do rozgrywek młodszych uczestników zabawy – głównie dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Siła naciągu to około 7 kg. W przypadku towarzystwa mieszanego (młodzież + starsi) sugerujemy wybór opcji „środkowej”. Jeśli celujesz natomiast w wieczory kawalerskie oraz męski rozgrywki, gdzie adrenalina i dynamika gry są najbardziej pożądane - wybierz łuki o sile naciągu 26 lbs.

Podsumowując: 

Przedział wiekowy 10 - 15 lat: 18 lbs (127 cm)

Przedział wiekowy 13 - 99 lat: 22 lbs (159 cm)

Przedział wiekowy 15 -65 lat: 26 lbs (159 cm)

imagealt
imagealt

Tarcze do Archery Tag

To specjalnie zaprojektowane, pięciopunktowe tarcze, składane i bardzo wytrzymałe. Po celnym trafieniu strzałą - okrąg wypada z tarczy. Radzimy unikać tarcz wielowarstwowych, które po niedługim czasie użytkowania często zaczynają się rozklejać.

Zamiast zwykłych tarcz polecamy również sprawdzenie Archery Tag Target. To duża, dmuchana tarcza z lewitującymi piłeczkami, do których strzelają zawodnicy. Kto ustrzeli ich najwięcej – wygrywa! Ta atrakcja plenerowa świetnie nadaje się na imprezy integracyjne i firmowe, pikniki rodzinne, festyny, ale też na mniejsze eventy. To doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży i dorosłych.

Maski ochronne do Archery Tag

Chronią twarz przed niechcianym spotkaniem ze strzałą. Polecamy szczególnie maski V-force, które są bardzo trwałe i wystarczą na wiele eventów. Dodatkowo niebanalne kolory masek pozwolą na łatwe rozróżnienie współzawodników od wrogów. 

Ochraniacze do Archery Tag

W celu zapewnienia pełnego komfortu gry - zalecamy zaopatrzenie się w porządne ochraniacze na palce i przedramiona. Dzięki nim unikamy otarć na palcach, a ramiona uchronimy przed przypadkowym starciem z rozpędzoną cięciwą. Żelowe ochraniacze palców do Archery Tag zapewniają najlepszą przyczepność i brak konieczności stosowania rękawic ochronnych. 

Przeszkody do Archery Tag

Można się za nimi schronić przed pociskami w trakcie bitwy. Najlepiej sprawdzają się dmuchane przeszkody odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Dla idealnej dynamiki gry wystarczy umieścić po 3 przeszkody po każdej stronie boiska. Warto dodać, że w tej roli świetnie sprawdzają się również kule Bumper Ball, które razem z Archery Tag stanowią świetny zestaw rozrywkowy.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego: GunGan.pl. Na stronach poszczególnych produktów znajdą Państwo dodatkowe informacje, będzie też można dokonać ewentualnych zakupów.

imagealt

Jeśli chcesz być na bieżąco z branżą wynajmu urządzeń rozrywkowych - zapisz się do naszego newslettera:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gungan Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krucza 96/10, 53-412 Wrocław , w celu korzystania z usługi Newsletter GunGan. Jestem świadomy/-ma swojego prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania oraz prawa do odwołania zgody w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem podanych przeze mnie danych z listy dystrybucyjnej Newsletter GunGan. 

Administratorem danych osobowych jest spółka Gungan Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krucza 96/10, 53-412 Wrocław. Dane osobowe zbierane są w celu dostarczania zamówionego newslettera GunGan i nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Abonent bezpłatnego newslettera GunGan ma prawo dostępu do treści podanych przez siebie danych oraz do ich poprawiania. Podanie danych osobowych przez abonenta newslettera GunGan jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania zamówionego newslettera GunGan. 
Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkem: Polityka prywatności

 

Dowiedz się więcej o dmuchańcach

Magazynowanie, ochrona, transport. Jak przygotować się na zakończenie sezonu?

Magazynowanie, ochrona, transport. Jak przygotować się na zakończenie sezonu?

Dowiedz się, jak transportować, przechowywać i chronić dmuchańce, by zapewnić sobie bezproblemowy start w kolejnym sezonie! read more
Poznaj najlepsze sposoby na zysk i orzeźwienie!

Poznaj najlepsze sposoby na zysk i orzeźwienie!

Gdy na zewnątrz temperatury rosną, zaczynamy marzyć o tym, by zanurzyć się w chłodnej wodzie i spędzić czas na beztroskiej zabawie na basenie czy kąpielisku. To właśnie dlatego latem miejsca te są tak popularne wśród osób poszukujących rozrywki i sposobów na aktywne spędzenie czasu w przyjemnym otoczeniu. read more
Dmuchane parki wodne - strefa relaksu i rozrywki

Dmuchane parki wodne - strefa relaksu i rozrywki

Co czyni wodne place zabaw angażującymi? Przede wszystkim różnorodność. Sprawdź, z jakich elementów mogą składać się te atrakcje, a także poznaj propozycje segmentów dmuchanych parków wodnych od GunGan! read more
Archery Tag - emocjonująca zabawa dla każdego

Archery Tag - emocjonująca zabawa dla każdego

Ekscytujące doświadczenie, które daje uczestnikom możliwość wcielenia się w postać łucznika i rywalizowania w bezpiecznym środowisku. W tym artykule dowiesz się, na czym dokładnie polega gra Archery Tag. read more
Zabawa w plenerze  - radość odkrywania świetnie zaprojektowanych atrakcji

Zabawa w plenerze - radość odkrywania świetnie zaprojektowanych atrakcji

Nasze produkty są nie tylko piękne pod względem wzornictwa i kolorystyki, ale również przynoszą znaczący zwrot z inwestycji, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. read more
Zainwestuj w dmuchańce GunGan i zarabiaj

Zainwestuj w dmuchańce GunGan i zarabiaj

Dzięki naszej szerokiej ofercie dmuchańców i profesjonalnemu podejściu GunGan staje się nieodłącznym elementem Twojego sukcesu. read more
Dmuchane zjeżdżalnie — jak wybrać motyw atrakcji dla swojego biznesu?

Dmuchane zjeżdżalnie — jak wybrać motyw atrakcji dla swojego biznesu?

Planujesz rozpocząć działalność? Już teraz zadbaj o to, by w ofercie Twojego biznesu znalazły się wyjątkowe atrakcje dmuchane, które podbiją serca najmłodszych gości. read more
Jak dbać o bezpieczeństwo na dmuchanym parku wodnym?

Jak dbać o bezpieczeństwo na dmuchanym parku wodnym?

W artykule przedstawiono najważniejsze zasady, których przestrzeganie pozwala na utrzymanie bezpieczeństwa na dmuchanym parku wodnym. Opisujemy, jakie elementy wyposażenia dmuchanego parku wodnego należy kontrolować i konserwować, by zminimalizować ryzyko wypadków. read more