imagealt
imagealt
imagealt
Rok 2022 najpewniej rozpocznie się ponownie pod znakiem pandemii. Jak widzimy na co dzień - związane z tym obostrzenia nie są już jednak tak drastyczne, jak jeszcze rok temu (lub nie są w takim samym stopniu przestrzegane). Nie zmienia to jednak faktu, że na pewno będzie to kolejny specyficzny rok jeśli chodzi o biznes dmuchańcowy. W związku z tym mamy kilka ogólnych rad dla osób chcących dopiero rozpocząć swoją działalność w tej odnodze branży eventowej - podpowiadamy na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu na start. Wydaje mi się, że skorzystać z naszych wskazówek mogą również przedsiębiorcy, którzy działają już w branży od wielu lat, ale teraz chcą rozbudować swoje zaplecze produktowe.

Atrakcje bez kulek i pianek

Pierwszą sprawą, która przychodzi nam do głowy w związku z pandemicznymi ograniczeniami jest odkażanie. Przepisy kładą na nie szczególny nacisk, ale również klienci zaczęli bardziej zwracać uwagę na kwestie higieny i regularnego odkażania urządzeń. W związku z tym radzimy się zastanowić, czy atrakcje z suchymi basenami (z kulkami lub piankami) są najlepszym pomysłem. Również nasi dotychczasowi Klienci zwracali nam na tę kwestię uwagę - nawet jeśli mieli tego typu atrakcje w swojej ofercie, to raczej były ostatnio mniej popularne lub po prostu wynajmowali je bez kulek i pianek.

Malutkie urządzenia

Zarówno w zeszłym sezonie, jak również obecnie, gdy obserwujemy przygotowania Klientów do nowego sezonu, widzimy wzmożone zainteresowanie malutkimi dmuchańcami. Chodzi tutaj głównie o combosy dla najmłodszych dzieci, czyli połączenie skakańca i mini zjeżdżalni. Jest to spowodowane tym, że branża nieco się zmieniła w związku z odwoływaniem dużych imprez firmowych i masowych. Często klientami były osoby prywatne, które chcąc zapewnić dzieciom rozrywkę organizowały małe imprezy ogrodowe dla najbliższych znajomych. Często były to urodziny dzieci, na których taki niewielki dmuchaniec był głównym punktem programu. Rodziny niekoniecznie chciały wybierać się do sal zabaw (lub nie miały takiej możliwości, gdy te były akurat zamknięta) i decydowały się na urządzenie mini sali zabaw we własnym ogrodzie.

Zjeżdżalnie

To klasyczne atrakcje dmuchane, które w dodatku w bardzo prosty sposób umożliwiają zachowanie odstępów i odległości między uczestnikami. W związku z tym również były i są chętnie zamawiane (szczególnie modele dwutorowe z osobnym wejściem).

Przypominamy, że z nami zawsze jest możliwość wprowadzania własnych modyfikacji do projektów - zmiana kolorystyki czy motywu nie jest żadnym problemem! Możemy również wykonać atrakcję na zamówienie, na podstawie przysłanego opisu lub zdjęcia. Zachęcamy do zapoznania się z innym wpisem na naszym blogu:

Dmuchańce na zamówienie - czy mogę stworzyć dowolnego dmuchańca?

Tory przeszkód

To niewątpliwie hity sprzedaży już od kilku lat i w tej kwestii nic się nie zmieniło. Na ich korzyść w obecnej sytuacji również działają kwestie możliwości zachowania odstępów, a do tego duża powierzchnia atrakcji. Ponadto są one bardzo uniwersalne - spodobają się zarówno dzieciom, jak również dorosłym, także jest to atrakcja - pewnik.

Oczywiście dopasowanie atrakcji do potrzeb danego biznesu to kwestia bardzo indywidualna. Dlatego jak zawsze zachęcamy do kontaktu z nami - chętnie doradzimy co naszym zdaniem idealnie sprawdzi się w przypadku Twojego biznesu!

Jeśli chcesz być na bieżąco z branżą wynajmu urządzeń rozrywkowych - zapisz się do naszego newslettera:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gungan Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krucza 96/10, 53-412 Wrocław , w celu korzystania z usługi Newsletter GunGan. Jestem świadomy/-ma swojego prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania oraz prawa do odwołania zgody w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem podanych przeze mnie danych z listy dystrybucyjnej Newsletter GunGan. 

Administratorem danych osobowych jest spółka Gungan Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krucza 96/10, 53-412 Wrocław. Dane osobowe zbierane są w celu dostarczania zamówionego newslettera GunGan i nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Abonent bezpłatnego newslettera GunGan ma prawo dostępu do treści podanych przez siebie danych oraz do ich poprawiania. Podanie danych osobowych przez abonenta newslettera GunGan jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania zamówionego newslettera GunGan. 
Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkem: Polityka prywatności