Dmuchane parki wodne podlegają normie europejskiej PN-EN ISO 25649-6, która zastąpiła wcześniejszą PN-EN 15649-6. Określa ona wszystkie podstawowe wymagania europejskie dotyczące dmuchanych parków wodnych, takie jak maksymalną ilość użytkowników danych elementów, mocowanie, zawory, bezpieczne umiejscowienie na wodzie, minimalną głębokość wody dla danego elementu, dystans od brzegu oraz między elementami i wiele innych.

Poza tym lokalizowanie na wodach tego typu urządzeń może wymagać uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na podstawie przepisu art. 389 pkt 6, w związku z art. 17 ust. 1 pkt 3 lit. c ustawy z 20.07.2017 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2020 r. poz. 310). O tym więcej we wpisie “Jak uzyskać pozwolenie na dmuchany park wodny?”, do którego przeczytania serdecznie zachęcamy.

Nasze parki i wszystkie ich elementy spełniają oczywiście warunki wspomnianej wyżej normy europejskiej PN-EN ISO 25649-6. Dostarczamy je wraz z dokumentacją techniczno-ruchową oraz orzeczeniem technicznym (atestem) wydanym przez rzeczoznawcę. Dołączamy także szczegółową instrukcję montażu, która umożliwi takie ulokowanie ich na wodzie, żeby w tym aspekcie również wszystko było zgodne z normami. W ramach dodatkowej usługi możemy również zamontować park we wskazanym miejscu, z pomocą profesjonalnej ekipy nurków. 

Zachęcamy oczywiście do kontaktu z nami - telefonicznego lub mailowego. Chętnie odpowiemy na wszystkie szczegółowe pytania na temat parków wodnych oraz związanych z nimi kwestii prawnych. Do usłyszenia!

imagealt

Jeśli chcesz być na bieżąco z branżą wynajmu urządzeń rozrywkowych - zapisz się do naszego newslettera:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gungan Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krucza 96/10, 53-412 Wrocław , w celu korzystania z usługi Newsletter GunGan. Jestem świadomy/-ma swojego prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania oraz prawa do odwołania zgody w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem podanych przeze mnie danych z listy dystrybucyjnej Newsletter GunGan. 

Administratorem danych osobowych jest spółka Gungan Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krucza 96/10, 53-412 Wrocław. Dane osobowe zbierane są w celu dostarczania zamówionego newslettera GunGan i nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Abonent bezpłatnego newslettera GunGan ma prawo dostępu do treści podanych przez siebie danych oraz do ich poprawiania. Podanie danych osobowych przez abonenta newslettera GunGan jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania zamówionego newslettera GunGan. 
Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkem: Polityka prywatności